Cechy folii do laminowania

folia do laminowania

Laminacja jest związana z zabezpieczeniem dokumentacji za pomocą specjalnej folii. Z pewnością pracownicy biurowi mają z nią do czynienia każdego dnia. To istotne zabezpieczenie zdjęć, dokumentów i papierów przed wilgocią, kurzem, zalaniem, czy zabrudzeniami. Co ciekawe, laminowanie zdjęć wpływa na lepszą jakość i kolorystykę odbitek. Jaki  rodzaj folii do laminacji wybrać? Czym się kierować?

Folia do laminowania A4

Na rynku znajdziemy duży wybór folii do laminowania, dzięki czemu można dobrać te produkty do swoich oczekiwań. Folia do laminowania A4 jest z pewnością jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w biurach. Postawić można na:

  • folie błyszczące,
  • folie matowe,
  • folie z efektem metalicznym,
  • folie specjalne.

Folia laminacyjna

Podział folii laminacyjnych ze względu na grubość mikronów to aspekt, który warto wziąć pod uwagę podczas zakupu. Najcieńsze są folie 20-80 mikronów, które odznaczają  się miękkością i elastycznością. Nie są odporne na mechaniczne uszkodzenia, jednak nadają się  do ochrony papierów przed zalaniem. Inną opcją są modele 100-150 mikronów, które bazują na średniej grubości. Nadają  się praktycznie do  wszystkiego i są bardzo sztywne.  

Najgrubsze folie 200-350 mikronów pozwalają uzyskać arkusz o dużej sztywności. To z kolei wpływa na niezwykłą odporność na zniszczenia. Są one stosowane głównie do zabezpieczenia ważnej dokumentacji (dyplomy, świadectwa ukończenia szkoły). Pozwalają zachować doskonałą jakość i solidną ochronę. 

Folia do laminowania to produkt, jaki jest na szeroką skalę wykorzystywany w wielu firmach i biurach.