Tani papier ksero – jak zmniejszyć koszty w biurze?

papier ksero

Prowadząc biuro, stałym kosztem są ksera i wydruki. Czy możemy zoptymalizować wydatki na codzienne drukowanie? Jak wybrać dobry i tani papier ksero?

Czy zwykły papier wystarczy?

Jeżeli drukujesz lub kserujesz na potrzeby wewnętrzne biura, szanujesz dokumenty i nie potrzebujesz, aby przetrwały one 1000 lat –– jak najbardziej! Papiery ksero do codziennego użytku powinny mieć gramaturę 80 g/m2, format A4 i dowolną klasę jakości. Zapewniając powyższe parametry, wybierzesz tani, ale dobry papier ksero. Im większa gramatura i klasa jakości, tym dłuższa gwarancja trwałości i komfortu pracy. Papiery ksero tego segmentu nadają się do druku w drukarkach atramentowych i laserowych. Aby zmniejszyć koszty, zamów od razu większą ilość. W zależności od zapotrzebowania biura ilości hurtowe mogą być mierzone w paletach bądź zbiorczych w opakowaniach zbiorczych typu 5 ryz. 

Czy potrzebuję kupić droższy papier?

papier ksero

Możesz to rozważać, jeśli masz potencjalnego klienta, którego chcesz pozyskać i udajesz się do niego z pierwszą wizytą. Jeśli zysk z inwestycji się zwróci – opłaci się wówczas zadbać o pierwsze wrażenie. Czy jednak sięgnięcie po droższy, twardszy lub bielszy odpowiednik formatu A4 zapewni wyróżnienie? Może warto rozważyć:

  • Czy nie zaskoczyć formatem? Oferta na mniejszym lub większym niż standardowym formacie A4 na pewno zwróci uwagę! 
  • Gramatura – zwykle zaznaczało się nią jakość. Dziś jest już codziennością składanie ofert na grubszych kartkach. Warto postawić na kolor, fakturę, rodzaj druku.
  • Konkurencja bielą w czasach, gdy ekologia jest pożądaną wartością, nie jest już wyznacznikiem. Szara kartka może świadczyć o polityce CSR firmy i trosce o ekologię.