Właściwości papieru ksero

papier ksero

Drukarka to urządzenie bez którego ciężko sobie wyobrazić pracę dużego biura. Codziennie drukowanych jest wiele stron dokumentów i co za tym idzie zużywane jest bardzo dużo papieru. Trzeba pamiętać, aby przy zakupie papieru wziąć pod uwagę kilka parametrów, którymi się charakteryzuje. 

Liczy się gramatura oraz klasa papieru do ksero

Parametrem na który najczęściej zwraca się uwagę podczas zakupów jest gramatura. Wyrażona jest ona w g/m² i standardowo wynosi 80g/m². Taki papier ksero może być z powodzeniam wykorzystywany w biurach do drukowania np. faktur. Jeśli drukuje się oficjalne pisma, które mają trafić do klientów lub innych partnerów biznesowych to warto skorzystać z papieru wyższej jakości. Do druku fotograficznego przeznaczony jest papier o minimalnej gramaturze 160 g/m². Oznaczenie za pomocą liter A, B, C określa odcień bieli. Papier klasy A będzie, więc najlepszy i najbardziej biały ze wszystkich. Innym ważnym parametrem jest szorstkość, która ma wpływ na końcową jakość wydruku. 

Papier w różnych kolorach  

Bez większych problemów można zakupić także ryzy papieru w różnych kolorach. Oprócz bieli najpopularniejszy jest papier ksero w kolorze:

  • niebieskim,
  • żółtym, 
  • czerwonym,
  • zielonym. 

Wykorzystywany jest przez wiele firm do oznaczania ważnych dokumentów i ma za zadanie poprawić ich widoczność. Ceny jednej kolorowej ryzy są zazwyczaj wyższe niż papieru standardowego. Papier kolorowy dostępny jest także w formatach innych niż A4. Przestawiając ustawienia drukarki można wykorzystać arkusz w formacie np. A6 czy A5. Papier ksero dostępny jest w sklepie internetowym Biurwa w różnych formatach i kolorach.