Czy identyfikatory dla pracowników to dobry pomysł?

identyfikator

Na wielu rozmaitych stanowiskach wymaga się, aby zatrudnione osoby nosiły identyfikator. Kiedyś wszystkie wyglądały podobnie, obecnie natomiast można wybierać z szerokiej gamy rozmiarów, wzorów, czy też kolorów. Stwarza to możliwość dopasowania produktu do konkretnego miejsca pracy. Czy są one jednak w ogóle potrzebne?

Powody, dla których warto

Przede wszystkim identyfikatory:

  • sprawiają, że klient wie, z kim dokładnie rozmawia,
  • pomagają rozpoznawać się pracownikom większych firm,
  • elegancko się prezentują,
  • pozwalają na rozróżnienie pracowników od osób trzecich,
  • mogą pełnić funkcję klucza zbliżeniowego do drzwi lub rejestratora czasu pracy.

Wszystkie te zalety sprawiają, że popularność identyfikatorów nie słabnie. Warto również wspomnieć, że obowiązek ich noszenia nie narusza przepisów o ochronie danych osobowych.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Jeżeli chodzi się na co dzień z identyfikatorem, to dobrze byłoby, gdyby nie niszczył on ubrań. Trzeba więc zwrócić szczególną uwagę na to, jakie ma zapięcie. Najlepiej sprawdzają się proste modele na smyczy lub z klipsem z tyłu. Świetnym pomysłem jest również dobranie go tak, aby pasował do służbowych strojów. Mowa tu między innymi o odpowiedniej kolorystyce. Nie powinien zlewać się z tłem, ale musi też do niego pasować.

W przypadku, gdy pracownicy nie mają narzuconego ubioru, najlepiej zdecydować się na klasyczne modele, które dobrze się komponują z większością ubrań. Mowa tu chociażby o przezroczystych identyfikatorach, przypinanych do koszuli. Obecnie bardzo popularne są złote, aluminiowe tabliczki z grawerem, aczkolwiek ich cena jest nieco wyższa niż tych standardowych. Nadal jednak nie są to drogie produkty, które są dostępne w szerokim asortymencie w sklepie Biurwa.